Na ratunek skórze! Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen?
Czas nie działa na korzyść skóry. Z wiekiem zmniejsza się m.in. ilość wytwarzanego przez organizm kolagenu – kluczowego właśnie dla skóry białka. Jest to istotny czynnik, przyczyniający się do powstawania zmarszczek. Na szczęście można tę produkcję zwiększyć! Sposobem na to jest mezoterapia mikroigłowa Dermapern – na czym polega, w jakich problemach pomaga i czy jest bolesna? Wyjaśniają specjaliści z Kliniki Novoderm z Łodzi!
Kolagen – dlaczego jest aż tak ważny dla skóry?
Niestety, upływ czasu nie jest dla naszych ciał łaskawy – skóra, jako jego największy narząd, z biegiem lat mierzy się z licznymi przeciwnościami, jednocześnie naturalnie wytracając niektóre swoje właściwości. Włącza się w to m.in. wspomniane zmniejszenie produkcji kolagenu, którego poziom zaczyna obniżać się już od około 25. roku życia, a po 50. wręcz gwałtownie spada.
Dlaczego jest to aż tak istotne? Kolagen jest bowiem głównym składnikiem strukturalnym skóry właściwej i – co ciekawe – generalnie stanowi około 1/3 wszystkich białek, jakie mamy w swoich ciałach. Jeśli jednak chodzi konkretnie o skórę, bardzo ważny jest fakt, że kolagen pozwala na ciągłość zachodzących w niej procesów odnowy komórkowej oraz pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Wszystko to sprawia, że istotnie wpływa na elastyczność, gęstość, wytrzymałość oraz jędrność skóry, co przekłada się zarówno na jej kondycję, jak i wygląd.
Łatwo więc wnioskować, że wraz z upływem lat troska o skórę staje się trudniejsza. Cóż, czasu nie zatrzymamy, ale współczesna kosmetologia może nam znacznie w owej trosce pomóc – w kontekście dbania o odpowiedni poziom kolagenu w skórze na pewno warto rozważyć właśnie zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen.
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – na czym polega?
Bardzo ważnym etapem przed tego typu zabiegami są konsultacje wstępne. To właśnie w tym czasie jest najlepszy moment na zadanie wszystkich pytań specjaliście, rozpatrzenie ewentualnych przeciwwskazań oraz dobranie miejsca zabiegowego i głębokości, na jakiej będzie pracowało urządzenie Dermapen (zakres to 0,5-2,5 mm – wybór konkretnej głębokości jest w pełni kontrolowany i zależy od rodzaju problemu, z jakim dany pacjent czy pacjentka walczą).
Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i przygotowania skóry, w tym także nałożenia maści znieczulającej – jak podkreślają specjaliści z Kliniki Novoderm z Łodzi, którzy na co dzień wykonują zabieg Dermapen, wszelkie doznania bólowe są w jego trakcie minimalizowane. Po około 30 minutach, gdy maść zacznie działać, rozpoczyna się sedno zabiegu, czyli nakłuwanie skóry głowicą Dermapen. W efekcie powstają mikrouszkodzenia, które od razu stymulują skórę do rozpoczęcia procesów regeneracji, w tym do zintensyfikowanej produkcji kolagenu.
Po zabiegu, zwłaszcza przez pierwszych kilka godzin, skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Należy w tym czasie unikać dodatkowych jej podrażnień oraz ekspozycji na promienie słoneczne. Wszystkie pomocne wskazówki powinni jednak dokładnie wyjaśnić specjaliści – bo troska o pacjenta to także zadbanie o to, co dzieje się ze skórą już po wyjściu z gabinetu!
Zabieg Dermapen – w jakich problemach skórnych pomaga?
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen jest zabiegiem bardzo uniwersalnym – można go stosować zarówno na skórze twarzy, głowy, jak i całej reszty ciała. Wszystko zależy bowiem od potrzeb i problemu, z jakim mierzy się dana osoba. Dermapen skutecznie pomaga niwelować:
- rozstępy,
- blizny,
- łysienie,
- rozszerzone pory,
- bruzdy,
- zmarszczki,
- zwiotczałą skórę,
- szarość i ziemistość cery, poprawiając jej koloryt.
Co ważne, polecane jest wykonanie całej serii zabiegów – zwykle jest to od 3 do 6 sesji. Dzięki temu można uzyskać najlepsze efekty, ciesząc się swoją skórą na nowo!
Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen? Najlepiej opowiedzą o nim specjaliści! Skontaktuj się z łódzką Kliniką Novoderm i rozwiej swoje wątpliwości: https://novoderm.pl/kontakt/.