Zielona oaza w Zgierzu: nowy park dla pacjentów szpitala Skłodowskiej-Curie
W sercu Zgierza, przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie, powstała nowa przestrzeń zieleni. Dzięki ostatnim działaniom, otoczenie szpitala wzbogaciło się o malownicze ścieżki, które prowadzą przez świeżo urządzone tereny zielone. W otoczeniu dojrzałych drzew pojawiły się różnorodne rośliny: dekoracyjne trawy, wrzosy oraz różnorodne krzewy.
Przemyślana aranżacja zieleni wokół szpitala
Projekt nowej zieleni w szpitalnym parku ma na celu przyniesienie korzyści pacjentom. Widok z okien na starannie dobrane rośliny nie tylko poprawia estetykę, ale także wspiera samopoczucie osób przebywających w szpitalu. W okresie letnim pacjenci wychodzący na zewnątrz będą mogli odpocząć w cieniu, jaki dają bujne krzewy i drzewa.
Korzyści dla pacjentów i personelu
Wprowadzenie zieleni na teren szpitala ma nie tylko aspekt wizualny. Badania pokazują, że otoczenie pełne zieleni pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne. Pacjenci mogą korzystać z kojącego wpływu natury, co przyspiesza procesy rekonwalescencji. Dodatkowo personel medyczny zyskuje przyjemne miejsce na chwilę wytchnienia podczas przerw.
Wspólna inicjatywa dla lepszego środowiska
Realizacja tego projektu była możliwa dzięki wspólnym wysiłkom wielu osób. Wczesnojesienne słońce towarzyszyło pracom, podkreślając wagę inicjatywy. Wszyscy zaangażowani podkreślają, że zieleń wokół szpitala to inwestycja w przyszłość, która przyniesie korzyści zarówno pacjentom, jak i pracownikom placówki.
źródło: facebook.com/PowiatZgierski

Biegi dla najmłodszych podczas Mororun 2023 – dołącz do zabawy!
Młodzi artyści oczarowali widownię w Filharmonii Łódzkiej
ZgJeżoGranie 2023: Młodzi artyści z Zgierza oczarowali publiczność
Młodzi naukowcy z Strykowa zachwycają podczas Festiwalu Nauki!
Edukacyjna przygoda z Łukasiewiczem na Festiwalu Cyrkularności już 14 czerwca!
Uczniowie ZS Nr 1 w Głownie zyskali cenne doświadczenie zawodowe we Włoszech!